Etyka w buddyzmie
Jeżeli ktoś chce być prawdziwym wyznawca buddyzmu, koniecznie powinien zwrócić uwagę nie tylko na nadrzędne filary wiary buddyjskiej, jakimi są na przykład Cztery Szlachetne Ścieżki czy też Ośmioraka.https://aquatechnika.com.pl/pl/zbiorniki-na-nawozy-plynne-rsm Ważne jest także to, aby przez całe swoje ziemskie życie w każdym z wcieleń wykazywać się etycznym postępowaniem. Moralność i życie wedle rygorystycznych zasad cnoty, umiaru i mądrości są zdecydowanie najważniejsze. Warto wspomnieć na czym opiera się etyka w tej dziedzinie filozoficznej bo tak buddyzm niewątpliwie należy określić.
Buddyzm bazuje zwłaszcza na szkołach klasycznych, które wiążą się z przekonaniem o ludzkim schronieniu w Trzech Klejnotach. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, że jest to podstawowa praktyka na przykład mnichów buddyjskich.
Do klejnotów o jakich mowa zalicza się następujące elementy – Buddę, Dharmę oraz Sangha. Budda nie tylko odnosi się do Sidhartha Gautama, ale także bazuje na odniesieniu do pojęcia szeroko rozumianego oświecenia. Jest to uzyskanie przede wszystkim doświadczenia związanego z zakończeniem wszelkich nieszczęść duchowych oraz bólu i lamentu odczuwanego w ramach samsary, a więc stałego odradzania się na nowo i bezustannego żegnania się z życiem codziennym. Budda jest też utożsamiana oczywiście z wyżej wspomnianym Gautamą Sidharthą, a więc założycielem całego systemu filozoficznego zwanego buddyzmem. Dharma to natomiast określenie nauk jakie prezentował Budda za swego życia i które pozostały po nim po dziś dzień.domy z bali Mahajana to zaś następne wywodzące się z tego pojęcie wiążące się ze schronieniem w postaci rzeczywistości ostatecznej.
Autor artykułu: